Auto osobowe od ręki

Opublikowano: 2015-02-24
Auto osobowe od ręki od Toyoty.
Zakup pojazdy firmowego w dzisiejszych czasach to nie problem. Mamy bowiem do czynienia z ogromną ilością marek i modeli, które z łatwością można dopasować do potrzeb.

Niemniej jednak trudność pojawia się, kiedy takie auto należy skonfigurować spośród wielu propozycji. Dla laika to ogromne wyzwanie, z którym wiele osób nie może sobie poradzić.

Bez wątpienia w każdym przedsiębiorstwie, które użytkuje samochody firmowe, powinna znaleźć się osoba, która po pierwsze potrafi zarządzać samochodami firmowymi, a po drugie ma odpowiednie doświadczenie, które pozwoli jej na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji. Dokonanie odpowiedniego wyboru auta, a następnie jego zakup to proces wieloetapowy, gdzie nie może zabraknąć analizy potrzeb, analizy możliwości, no i w końcu analizy potencjalnych dostawców.

Każde z tych działań musi być przeprowadzone w odpowiedniej kolejności, a każdy z potencjalnych dostawców powinien mieć świadomość, że musi o klienta zawalczyć. Zakup samochodu osobowego na firmę kończy się zazwyczaj w ciągu kilku tygodni, jeśli auta zostaje zamówione w fabryce lub od przysłowiowej ręki, jeśli auto jest do dyspozycji sprzedawcy. Warto nadmienić, że auta osobowe w firmach to zwykle samochody, które służą kierownikom, dyrektorom i prezesom, zatem mają one ustalony pakiet wyposażenia i elementów dodatkowych. Nie są to samochody popularne, jeśli wziąć pod uwagę możliwości rozliczenia ich kosztów przez przedsiębiorców.

Niestety przepisy w naszym kraju ograniczają taką możliwość do aut ciężarowych, które przechodząc odpowiednie badanie uzyskały stosowny wpis do dowodu rejestracyjnego. Użycie auta osobowego do celów prywatnych dyskwalifikuje możliwość odliczenia vat od poniesionych wydatków. W przypadku użytkowania takich pojazdów przez kierownictwo firmy, trudno zakazywać takich jazd, skoro jest to pewien dodatek, na który pracownik zasłużył lub taką możliwość sobie wcześniej wynegocjował.

Nie wszystkie przepisy prawne i podatkowe są lubiane przez zarządzających firmami i kosztami w przedsiębiorstwach. Ale zwykle bywa tak, że na każdą przypadłość można znaleźć lekarstwo, zatem i na skomplikowane odliczenia znajdzie się sposób.

Fot. toyota.pl
Autor zewnętrzny

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27