Auto z wyprzedaży rocznika na kredyt. O czym warto pamiętać?

Opublikowano: 2020-12-17
O czym warto pamiętać przy kupnie samochodu z wyprzedaży rocznika na kredyt?
Wyprzedaż rocznika to dla wielu kierowców jedyna szansa na zakup fabrycznie nowego pojazdu w dużo niższej cenie.

Część osób nie korzysta jednak z tego typu promocji z prostego powodu – nie dysponują aż tak dużą gotówką. Ze swoich marzeń wcale jednak nie trzeba rezygnować – z pomocą przychodzi kredyt samochodowy. Sprawdź, jak go rozsądnie wybrać.

Wyprzedaż rocznika to akcja rabatowa organizowana przez niemal wszystkie salony samochodowego w Polsce. Jej istotą jest sprzedaż „zalegającego” stocku pojazdów, aby zrobić miejsce na auta z nadchodzącego rocznika. W zależności od wewnętrznej polityki dealerów oraz konkretnych modeli, można zaoszczędzić co najmniej kilka tysięcy złotych.

Kredyt samochodowy na auto z wyprzedaży – to możliwe

Pojazdy oferowane w ramach wyprzedaży rocznika są autami pełnowartościowymi i pozyskiwanymi z zaufanego źródła. Dlatego istnieje możliwość ich finansowania przy wsparciu banku. Co więcej, często kredyty samochodowe proponowane są na promocyjnych warunkach. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zachęcić do nabycia konkretnego auta.

Jak wybrać dobry kredyt samochodowy?

Wyprzedaż rocznika to szansa na zaoszczędzenie minimum kilku tysięcy złotych, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ofercie kredytowej – po to, aby zyskać znacznie więcej. Należy kierować się identycznymi zasadami, jak w przypadku każdego innego kredytu.

  • Wysokość wpłaty własnej

Minimalna wysokość wpłaty własnej ma znaczenie, jeśli zależy ci na szybkim zakupie auta bez konieczności ponoszenia dużych wydatków na starcie. Im niższa, tym mniejszą kwotę musisz wpłacić. Z drugiej jednak strony wyższa będzie kwota całkowita.

Warto zwrócić uwagę na kredyt samochodowy z ratą 50/50. Istotą jest wpłata własna na poziomie 50% wartości pojazdu. W kolejnym roku należy uregulować kolejne 50% wartości auta.

  • Koszty finansowania

Nie oprocentowanie, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) poinformuje cię o całkowitej kwocie do spłaty. Im niższe, tym bardziej opłacalny jest kredyt.

Za przykład niech posłuży Kredyt 50/50 - Promocja na Wyprzedaż 2020 dostępny w Toyota Banku. W tym przypadku RRSO wynosi zaledwie 2,5% – uwzględnia nie tylko odsetki, ale również pozostałe koszty pozaodsetkowe.

  • Okres finansowania

Im dłuższy czas na spłatę, tym niższa miesięczna rata, ale też… wyższa kwota całkowita do uregulowania. Dlatego musisz się dobrze zastanowić, jak długo chcesz spłacać zobowiązanie. Dokładnie to przelicz – być może korzystniejsze będzie wydłużenie okresu do 4 lat albo… wzięcie kredytu 50/50 z odroczeniem płatności kolejnej transzy nawet o rok.

O czym jeszcze musisz pamiętać?

Przede wszystkim oszacuj swoją sytuację materialną. Sprawdź, jak wysoki kredyt możesz zaciągnąć i czy przykładowa miesięczna rata nie będzie stanowić nadmiernego obciążenia domowych finansów.

Weź pod uwagę również to, że oferty kredytowe mogą się znacznie różnić. Dlatego nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili – przeanalizuj wszystkie „za i przeciw”, a następnie złóż wniosek kredytowy.

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27