Dbajmy o komfort i bezpieczeństwo w trasie

Opublikowano: 2012-07-24
Bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy z Amervox.
Przygotowanie pojazdu do podróży to jeden z warunków udanego, a przede wszystkim bezpiecznego urlopu.

O komforcie jazdy decydują  niejednokrotnie detale. Jak dziś kierowcy ułatwiają sobie prowadzenie samochodu?

W drogę...
Szykując się do dłuższej podróży, warto sprawdzić stan techniczny auta oraz zadbać o to, by sam kierowca był wypoczęty. Bezproblemowa trasa wiąże się również z przestrzeganiem przepisów kodeksu drogowego. I nie chodzi wyłącznie o priorytetową kwestię, jaką jest troska o zdrowie i życie podróżujących, lecz także o bardziej przyziemne sprawy. Wprowadzony niedawno, nowy taryfikator punktów karnych to bowiem dla wielu kierowców sygnał do zmiany pewnych nawyków. W dalszym ciągu jednym z najpopularniejszych wykroczeń jest nieprzepisowe korzystanie z telefonów komórkowych (kosztujące nas już 5 punktów). Perspektywa większych kar może być więc przekonywująca dla użytkowników, nie zwracających dotąd uwagi na apele i kampanie informacyjne w mediach. Prostym i sprawdzonym rozwiązaniem problemu jest rozszerzenie obowiązkowego ekwipunku o urządzenia umożliwiające swobodną rozmowę przez komórkę w trakcie jazdy. Współczesne zestawy głośnomówiące znacznie różnią się od tych znanych nam sprzed kilku lat. Warto jednak w pełni wykorzystywać ich możliwości, by podróż łączyła w sobie wygodę i bezpieczeństwo.

Co słychać w trasie
Zestawy głośnomówiące mają umożliwić kierowcy koncentrowanie uwagi na jeździe. Dlatego ich podstawowym wyznacznikiem jest sterowanie głosem. - Najnowsze rozwiązania opierają się na zasadzie „hands-free”, dzięki czemu praktycznie cała ich obsługa nie wymaga użycia rąk – podkreśla Mariusz Sosnowski z firmy Amervox, dystrybutora zestawów głośnomówiących Parrot – W efekcie za pomocą głosu wyszukujemy i wybieramy kontakty, nawiązujemy połączenie czy odbieramy rozmowy przychodzące. Na tym etapie ważne jest, by przepływ komunikatów między urządzeniem a użytkownikiem przebiegał bez zakłóceń, czyli głośno, wyraźnie i poprawną polszczyzną. O finalnej skuteczności decyduje natomiast kompatybilność ze wszystkimi telefonami wyposażonymi w Bluetooth. Technologia ta zapewnia bowiem sprawną i szybką łączność między aparatem, a zestawem. Dzięki temu zyskujemy natychmiastową synchronizację z książką telefoniczną i możliwość swobodnego prowadzenia rozmów. Ponadto, w trakcie jazdy bardzo przydatne okazują się dodatkowe udogodnienia, wykorzystujące wielofunkcyjność smarfonów czy telefonów, jak możliwość słuchania  z nich muzyki czy instrukcji nawigacyjnych za pośrednictwem kompletu.

Zestaw (nie)obowiązkowy
Systemy ułatwiające prowadzenie rozmów telefonicznych znakomicie sprawdzają się podczas podróży zorganizowanych na kilka aut, gdy przydatny jest wygodny, stały kontakt między nimi. Możliwość jednoczesnego podłączenia dwóch telefonów to  zarazem istotne udogodnienie np. dla osób, używających w trasie również komórki służbowej. Kompletując wyposażenie samochodu nie zapominajmy także o innych, często niezbędnych elementach, jak gaśnica, apteczka, trójkąt i kamizelka odblaskowa, koło zapasowe z lewarkiem, podstawowe narzędzia czy nawigacja lub nawet CB radio. Nie ma co przy tym narzekać na pozorny nadmiar przyborów kwalifikujących się do zabrania w drogę. Wprowadzony niedawno we Francji obowiązek wożenia ze sobą podręcznego alkomatu pokazuje, że lista mogłaby być dłuższa. Ważne natomiast, by każdy przedmiot miał swoje miejsce i przeznaczenie.

- Wprowadzając do samochodu jakikolwiek sprzęt, dobierajmy go tak, by  pasował zarówno funkcjonalnie jak i wizualnie do pojazdu – dodaje Mariusz Sosnowski z Amervox. Estetyka, zajmowana przestrzeń, łatwość montażu, a przede wszystkim bezproblemowa obsługa przyczyniają się do bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności czerpanej z czasu spędzonego za kierownicą.

Fot. Amervox
IP

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27