Dlaczego warto kupić używany samochód w salonie dealera marki?

Opublikowano: 2015-10-30
Kupowanie używanego samochodu w salonie.
Szukasz samochodu używanego jednocześnie w przystępnej cenie i w dobrym stanie technicznym i wizualnym?

Wybranie tego odpowiedniego może być sporym problemem, zwłaszcza że na rynku znajduje się wiele samochodów sprowadzanych z zagranicy jako powypadkowe czy ze sporymi usterkami, które sprzedawane są jako modele w bardzo dobrym stanie. Można jednak uniknąć takich problemów – doskonałym wyborem będzie kupno używanego samochodu bezpośrednio w salonie dealera. Nie każdy zdaje sobie sprawę z takiej możliwości, a naprawdę jest ona warta uwagi, by nie kupić „kota w worku”.

Dealerzy oferują swoim klientom używane samochody poleasingowe, czyli po firmach, które używały je zwykle przez okres 3-4 lat, a także od klientów indywidualnych, którzy przeważnie zostawiają je w rozliczeniu przy zakupie nowego modelu. Jest wobec tego w czym przebierać – są to modele osobowe, dostawcze, w niemalże każdej klasie, z różnym wyposażeniem i w wielu kolorach.

Dlaczego warto zdecydować się na zakupienie samochodu u dealera? Przede wszystkim to większe bezpieczeństwo transakcji, ponieważ można mieć wtedy pewność, że samochód będzie precyzyjnie sprawdzony w firmowym, autoryzowanym serwisie, a w razie potrzeby naprawiony. Dodatkowo także większość dealerów po prostu nie odkupuje samochodów w złym stanie technicznym, a także nie spotka się w ich ofertach aut sprowadzanych z innych krajów.

Są też i minusy, a przede wszystkim wyższa cena niż w przypadku zakupu od handlarzy oraz osób prywatnych. Nie sprawia ona jednak, że używane samochody od dealerów różnych marek nie cieszą się popularnością – wprost przeciwnie, ponieważ w przystępnej cenie można kupić sprawdzone auto. Ponadto w takich miejscach można zakupić używane samochody z gwarancją, a tym samym można zaoszczędzić swoje nerwy i pieniądze na ewentualne naprawy.

Zatem samochody używane sprzedawane u dealerów to atrakcyjna propozycja dla tych osób, które nie chcą kupować nowego samochodu, ale też jednocześnie nie są zachęcone wizją spędzenia kilku tygodni, a nawet miesięcy na poszukiwaniu odpowiednich modeli i stresie, czy aby wyselekcjonowany samochód będzie tym najlepszym.

Fot. uzywanejaknowe.pl
Autor zewnętrzny

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27