Dlaczego warto kupować nowe części w Internecie?

Opublikowano: 2017-02-27
Kupuj nowe części do samochodu w Internecie!
Internetowe sklepy motoryzacyjne to bardzo ciekawa alternatywa tradycyjnego modelu zakupów.

Handel częściami zamiennymi w sieci stał się na tyle popularny, że nawet sklepy stacjonarne postanowiły otworzyć kanał sprzedaży online. Dlaczego kupowanie części samochodowych przez Internet jest bardziej opłacalne? Sprawdźmy.

Liczba zarejestrowanych samochodów nieustannie wzrasta. Nie dziwi więc fakt, że części zamienne do aut to bardzo chodliwy towar. Starsi kierowcy z reguły kupują stacjonarnie. Z kolei młodsze pokolenie coraz chętniej korzysta z oferty e-sklepów motoryzacyjnych. Dlaczego?

Czy online kupię części taniej?

Tak. Kupowanie części zamiennych przez Internet pozwala poczynić niekiedy całkiem duże oszczędności. Wynika to często z mniejszych kosztów stałych sklepów internetowych, co pozwala zaoferować klientom nieco bardziej atrakcyjne ceny. Dobrej jakości zamiennik znanej marki kupimy online nawet 40 proc. taniej niż w placówkach stacjonarnych.

Na niższe ceny wpływa także zdecydowanie większa konkurencja. By zyskać duże grono stałych klientów, trzeba im zapewnić jak najlepsze ceny, kilka opcji płatności i dostawy oraz zagwarantować jak największy wybór części zamiennych – podpowiada specjalista ds. sprzedaży sklepu z częściami do aut NoweCzesci.pl.

Na czym jeszcze zaoszczędzę?

Prócz nieco grubszego portfela, decydując się na zakup części zamiennych online można zaoszczędzić także całkiem sporo czasu i nerwów. Nie musisz wychodzić z domu, jechać do najbliższego sklepu, stać w korkach i kolejkach. Wystarczy fotel, komputer i dostęp do Internetu – kilka kliknięć i gotowe. Wówczas wystarczy jedynie poczekać na kuriera.

Zawsze pełne magazyny i ogromny wybór

Bardzo duży plus zakupów online stanowi fakt, że z reguły wszystkie części samochodowe wystawione na sprzedaż w danym sklepie motoryzacyjnym dostępne będą od ręki. Dzięki temu, przesyłka jest w stanie dotrzeć do klienta nawet na drugi dzień. Istotna zaleta kupowania części zamiennych przez Internet to także ogromny wybór.

Największe sklepy motoryzacyjne online to asortyment, który często liczy setki tysięcy części samochodowych. Pozwala to na dowolne porównywanie części danych producentów oraz co najważniejsze cen zamienników i kosztów dostawy. Użytkownik może wybrać tę opcję, która będzie dla niego po prostu najkorzystniejsza.

Kilka słów podsumowania

Niższe ceny części zamiennych, ogromny wybór fabrycznie nowych zamienników oraz szybkość i wygoda robienia zakupów – to podstawowe zalety motoryzacyjnych sklepów internetowych. Dzięki temu coraz większe grono polskich kierowców decyduje się na kupowanie części do auta online – i słusznie.


Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27