Idealne auto dla kobiety

Opublikowano: 2013-09-09
Jaki samochód jest idealny dla kobiet?
Kobiety stają się coraz bardziej świadome wybierając auta, którymi chciałyby się poruszać po drogach.

Mimo, że panowie uważają się za lepszych kierowców, panie wciąż próbują walczyć z tym niesłusznym poglądem. Dziś kobieta szukająca samochodu marzeń, nie ogranicza kryterium wyboru do jego koloru. Panie wiedzą czego chcą i jakiego konkretnie auta szukają.

"Women's World Car of the Year 2013" – czyli wymarzone auto dla kobiet
Niedawno, już po raz 4 kobiety wybrały Samochód Roku 2013. 18 jurorek, zasiadających w jury plebiscytu "Women's World Car of the Year 2013", wybrało samochody idealne dla kobiet. I tak oto zwycięzcą okazał się Ford Fiesta 1.0l Eco-Boost otrzymujący tytuł zarówno "Najlepszego Auta Kobiecego 2013", jak również najbardziej ekonomicznego. W kategorii samochód rodzinny, zwycięzcą okazało się - Audi A4 Allroad. Najlepszym luksusowym pojazdem dla pań okazał się Range Rover, zaś sportowym Porsche Boxster S. Suvem, do którego kobiety wsiadłyby najchętniej okazała się Mazda CX-5.

Zadowolenie z posiadanego samochodu - badania ADAC
Niemiecki automobil klub ADAC zapytał 20 000 kobiet o ich zadowolenie z posiadanych samochodów. Najbardziej zadowolone z posiadanego samochodu są Panie, jeżdżące BMW X3. Kolejne miejsce motoryzacyjnego podium zajęły egzekwo Audi A6 i Mercedes E-klasa.

Idealne auto dla Polek
W przeprowadzonym przez Acxiom badaniu, za auta, którymi jeżdżą najczęściej Polki wskazywały: Renault Clio, Peugeot 206, Nissan Micra,  Toyota Yaris i Suzuki Swift. Na kolejnych miejscach uplasowały się Peugeot 306 i nieco mniejszy 106, a także Mazda 323 i 121. Badanie to, było jednak przyprowadzone kilka lat temu i objęło kobiety, mieszkanki miast, które zdobyły wykształcenie minimum średnie.

Samochód to nie wszystko
Posiadając samochód, trzeba liczyć się także z kosztami jego utrzymania. Prócz kosztów naprawy, koniecznie trzeba zakupić ubezpieczenie. Przyjrzyjmy się zatem ile trzeba zapłacić za polisy dla zwycięzców wszystkich 3 badań.

Ze względu na ilość firm ubezpieczeniowych i konieczność sprawdzenia dużej ilości ofert, pomocna okazała się porównywarka ubezpieczeń OC i AC rankomat.pl. Przyjmijmy, że właścicielka samochodu jest mieszkanką Krakowa, skończyła 30 lat, a od 10 posiada prawo jazdy. Zniżki jakie posiada wynoszą 60%.

Zacznijmy zatem od Forda Fiesty Eco-Boost z 2012 roku, z litrowym silnikiem o mocy 125 KM. Najtańsze OC dla tego modelu możemy zakupić już za 289,96 zł. Rozbieżności są bardzo duże. Cena ubezpieczenia OC sięga nawet 479,00 zł. Najtańszą polisę pakietową znajdziemy już za 1 309,66 zł. W przypadku ubezpieczenia OC, AC NNW i Assistance rozbieżności są jeszcze większe. Pakiet może kosztować nawet 2 561,00 zł, przy założeniu podobnych warunków ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC dla BMW X3 (rok produkcji 2010, silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra i mocy 218 KM) to koszt minimum 531,90 zł. Oczywiście składki za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej mogą sięgać nawet do 879 zł. Ceny ubezpieczenia pakietowego rozpoczynają się już od 2 753,64 zł i dochodzą nawet do 6 556 zł.

Renault Clio (rok produkcji 2010, silnik benzynowy o pojemności 1,6 i mocy 111 KM) w zakresie OC ubezpieczymy już od 322,50 zł. Podobnie jak w przypadku kalkulacji cen ubezpieczeń poprzednich dwóch pojazdów i tu widełki cenowe są dość szerokie i sięgają nawet do kwoty 567 zł. W przypadku pakietów ceny rozpoczynają się już od 1229 zł, a kończą na kwocie 2 205 zł.

Posiadanie auta wiąże się z wygodą. Niestety trzeba jednak liczyć się również z kosztami. Bez względu na to jakie auto wybierze kobieta, niewątpliwie zawsze będzie musiała ponosić związane z nim koszty.

Fot. sxc.hu
Autor zewnętrzny

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27