Inteligencja ładowania

Opublikowano: 2013-05-08
Ładowarka do akumulatora Defa SmartCharge.
Nowa na rynku DEFA SmartCharge jest przez producenta nazywana najbardziej przyjazną ładowarką do akumulatorów na świecie.

Dlaczego? Bo... zapewnia bezpieczeństwo korzystania, bo... jest banalna w obsłudze, bo... ładnie wygląda, jest smukła i nie przypomina typowego prostownika...

Bezpośrednio po podłączeniu akumulatora, SmartCharge rozpoznaje jego typ, dostosowując się automatycznie do potrzeb procesu ładowania. Wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, wcisnąć jeden przycisk – ON/OFF, a urządzenie zidentyfikuje aktualny stan naładowania, pojemność czy temperaturę otoczenia i dobierze odpowiednie parametry oraz czas pracy. Przyjazny wyświetlacz poinformuje natomiast o statusie ładowania. Nie istnieje przy tym żadne ryzyko przeciążenia baterii. Dzięki temu z urządzenia mogą bezpiecznie korzystać nawet osoby niedoświadczone.

Uniwersalna i wielofunkcyjna
- DEFA SmartCharge to uniwersalny przyrząd do ładowania wszelkiego typu akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym AGM i GEL. Skorzystają z niego nie tylko użytkownicy aut, lecz także motorów, skuterów, quadów, ciągników, łódek, żaglówek i wielu innych pojazdów – podkreśla Mariusz Sosnowski z firmy Amervox, dystrybutora produktów DEFA w Polsce.

Produkt posiada odpowiednio dobrane funkcje zabezpieczające przed odwróceniem polaryzacji, iskrzeniem, przegrzaniem, a także zabezpieczenie nadnapięciowe, ponadnapięciowe i zwarciowe. Kompaktowy wygląd i zintegrowane rozwiązanie do przechowywania kabli, sprawiają, że ładowarka jest  elegancka, zgrabna, praktyczna i zajmuje bardzo mało miejsca. Dystrybutor daje także możliwość wyposażenia jej w dodatkowe akcesoria do ładowania baterii, np. poprzez zapalniczkę. 

Dane techniczne DEFA Smartcharge
Producent: DEFA
Dystrybutor w Polsce: Amervox
Pojemność akumulatora: 12V/4-120 Ah
Napięcie zasilania: 230 VAC 50-60 Hz
Napięcie akumulatora: 60W
Napięcie ładowania: 14.4V/14.7V
Prąd ładowania: 4A (max.)
Powrót prądu: I-usage <1 mA
Wymiary: tylko 21 x 9 x 5,4 cm
Waga: zaledwie 735 gram
Cena: 299zł brutto

Fot. Amervox
IP

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27