Jak działa monitoring samochodu?

Opublikowano: 2018-04-04
Monitoring samochodu - jak działa.
Rozważasz kupno systemu do monitorowania pozycji firmowych samochodów? Poznaj główne zalety tego rodzaju rozwiązań.

Wbrew pozorom mogą się one sprawdzić nie tylko wtedy, gdy auto zostanie skradzione, ale także w codziennej eksploatacji. Przekonaj się, w jaki sposób monitoring samochodu może przełożyć się na lepsze dochody Twojej firmy.

Monitoring samochodu – jak to działa?

Na początek kilka słów o tym, jak funkcjonują systemy do monitoringu pojazdów. Specjalne oprogramowanie łączy się z zamontowanym w danym aucie lokalizatorem GPS oraz magistralą elektroniczną pojazdu. Takie informacje są na bieżąco przesyłane na serwer firmy zapewniającej monitoring danego samochodu. Z kolei Ty, jako administrator tego rodzaju danych, zyskujesz niczym nieprzerwany dostęp do informacji w rodzaju:

  • aktualna prędkość auta,
  • aktualna pozycja auta,
  • zużycie paliwa,
  • oraz szeregu innych danych, które są niezbędne do optymalizacji budżetu każdej firmowej floty.

Krótko mówiąc, dostęp do takich danych to trochę tak, jakby wysłać w trasę oddzielnego pracownika do monitorowania służbowych aut!

Co daje monitoring samochodu?

Czy inwestowanie w tego rodzaju systemy rzeczywiście się opłaca? Tak! Ot, choćby dlatego, że pozwoli Ci na znacznie lepszą kontrolę korzystania z samochodów przez pracowników Twojej firmy. Używanie auta do celów prywatnych często potrafi przekraczać rozsądne normy, a instalując monitoring, zyskujesz kompleksowe informacje na temat tego, jak służbowa flota jest użytkowana.


Na rynku można znaleźć także rozwiązania, które pozwalają samemu kierowcy na określenie,  w jakim trybie jest akurat użytkowane auto. Specjalny przycisk umożliwia przełączanie się pomiędzy funkcjami, dzięki czemu Ty nie musisz już samodzielnie niczego ustawiać.


Systemy monitoringu samochodu to również zebranie informacji na temat auta w jednym miejscu. Dzięki nim nigdy nie zapomnisz już o badaniach technicznych czy też wymianie oleju w konkretnych pojazdach.

Pamiętaj również, że monitoring samochodu to spore oszczędności na paliwie. I nie chodzi tu nawet o nieuczciwość ze strony firmowych kierowców, ale raczej o wypracowanie mechanizmów, które pozwolą na znaczne obniżenie zapotrzebowania firmowych aut na paliwo. Dane w systemach monitoringu samochodu pobierane są z magistrali CAN, dzięki czemu zapewniają perfekcyjną dokładność pomiarów. Teraz wystarczy je tylko porównać z informacjami pochodzącymi z firmowych kart paliwowych, aby łatwo określić rzeczywiste wydatki na eksploatację aut.

Fot. Materiały zewnętrzne





 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13