Jak rozpoznać profesjonalny warsztat samochodowy?

Opublikowano: 2014-10-27
Dobry warszat samochodowy.
Konkurencja wśród warsztatów samochodowych nieustannie wzrasta, jednak im nowszy samochód posiadamy, tym mniej serwisów jest nam w stanie pomóc.

Najnowsze samochody wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, z którymi mniej rozwinięty technologicznie warsztat może sobie nie poradzić.

Profesjonalna naprawa współczesnych pojazdów nafaszerowanych innowacyjnymi systemami nie należy do najłatwiejszych. Rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były drogim, rzadko spotykanym dodatkiem, dzisiaj należą do wyposażenia podstawowego. Mniejsze warsztaty z mają trudności z utrzymaniem się na rynku, gdyż stawiane przed nimi wymagania dotyczące wyposażenia, czy też odpowiednio wykwalifikowanego personelu przyczyniają się do ich rozpadu. Profesjonalne serwisy samochodowe mając na uwadze wygodę klienta, w oczekiwaniu na serwis pojazdu zapewniają mu pobyt w klimatyzowanym pomieszczeniu najlepiej z dostępem do Internetu oraz darmowymi napojami. Jednak nawet najbardziej zaawansowane technologicznie zaplecze i najbardziej komfortowe pomieszczenia, w których klient będzie oczekiwał na odbiór swojego samochodu nie zagwarantują sukcesu bez odpowiednio przeszkolonego zespołu mechaników. Dzięki systematycznemu pogłębianiu wiedzy, nie tylko naprawa pojazdu jest sprawniejsza i dokładniejsza, ale wzrasta również zaufanie klienta do warsztatu. Informacje o serwisie z bogato rozwiniętym zapleczem technicznym i pracownikami znającymi się na swoim fachu szybko się rozchodzą, przez co taki warsztat nie ma problemów z pozyskiwaniem nowych klientów.

W jaki sposób możemy rozpoznać, czy dany warsztat samochodowy jest godny zaufania i ze spokojem możemy oddać nasz samochód w ręce pracujących w nim osób?

Przede wszystkim to, czy mamy do czynienia z profesjonalistami, czy też nie możemy w pewnym stopniu ocenić już podczas rozmowy telefonicznej. Poza wyznaczeniem dokładnej daty wizyty, powinniśmy zostać wypytani o przeszłość naszego samochodu oraz warunki w jakich eksploatowane jest auto. Oczywiście, brak szczegółowych pytań ze strony pracownika serwisu samochodowego nie powinno być przyczyną do „skreślenia” takiego warsztatu, aczkolwiek tego typu rozmowa pozytywnie wpływa na wstępną ocenę firmy, w której chcemy naprawić nasz pojazd. W dobrym, cenionym warsztacie samochodowym przed przyjęciem naszego samochodu spisany zostanie specjalny protokół zawierający informacje, np. na temat aktualnego przebiegu pojazdu i jego ogólnego stanu technicznego. Warto również zaobserwować, najlepiej podczas rozmowy z mechanikiem, czy organizacja pracy w warsztacie jest na odpowiednim poziomie oraz jak pracownicy obchodzą się z samochodami.

Jednak najlepszym sposobem oceny danego serwisu samochodowego są opinie innych kierowców. Możemy je poznawać rozmawiając z klientami interesującego nas warsztatu oraz czytając fora, bądź przeglądając różne strony internetowe. Pomocnym rozwiązaniem są również bazy danych, np. baza warsztatów iParts.pl. Pamiętajmy, że w każdym środowisku, tak i wśród serwisów samochodowych istnieją takie, których celem nie jest pomoc, lecz wzbogacenie się, nie zawsze w pełni legalnie. Znając cechy dobrego warsztatu starajmy się samodzielnie dokonywać wyboru odpowiedniego punktu serwisowego.

Fot. iparts.pl
Autor zewnętrzny

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27