Jaki model wybrać na pierwszy samochód dla kobiety?

Opublikowano: 2013-09-07
Samochód dla kobiety.
W chwili obecnej nie tylko mężczyźni myślą o zdaniu egzaminu na prawo jazdy w jak najmłodszym wieku. Również kobiety chcą jak najszybciej zdobyć ten dokument, by poczuć pewną niezależność.

Zdanie egzaminu to jednak nie wszystko, pojawia się dylemat wyboru pierwszego samochodu, co mimo szerokiej oferty modeli, zarówno tych nowych, jak i używanych, może stanowić nie lada wyzwanie. Czym kierować się w wyborze? Na jakie rzeczy powinno się zwrócić uwagę? Czy wybór samochodu dla kobiety różni się w istotny sposób od podobnego zakupu  u mężczyzn?

Bezpieczeństwo
Jednym z najważniejszych aspektów są względy bezpieczeństwa - samochód w żadnym wypadku nie powinien stanowić zagrożenia dla jego kierowcy. Składa się na to nie tylko liczba poduszek powietrznych, czy systemy takie jak ABS, ESP czy ASR. Ważna jest także dobra widoczność i łatwość prowadzenia, co sprawi, że kierowanie takim pojazdem będzie czystą przyjemnością i pozwoli, zwłaszcza początkującej posiadaczce prawa jazdy, na szybkie podszkolenie swoich umiejętności.

Jaka wielkość?
Utarł się stereotyp, że kobiety wolą małe auta miejskie, natomiast mężczyźni oczekują czegoś większego i mocniejszego. Jednak rzeczywistość często weryfikuje to stwierdzenie. Płeć piękna nie zawsze chce wybierać samochody z najmniejszego segmentu, które nie zapewniają odpowiedniego poziomu komfortu. Jednak pierwsze auto nie powinno należeć od razu do klasy wyższej. Rozsądnym rozwiązaniem jest popularna klasa średnia niższa, która może zaoferować ciekawą stylistykę, wystarczającą ilość miejsca, a także rozsądne koszty eksploatacji.

Jeśli chodzi o wielkość i moc silnika, powinno się przede wszystkim uwzględnić wysokość opłat, które są z tym związane. Niższa pojemność to często dużo mniejszy wydatek na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zazwyczaj wiążą się z tym również stosunkowo niewielkie koszty eksploatacji, gdyż samochód z silnikiem o niedużej pojemności zadowoli się mniejszą ilością benzyny.

Wygląd to nie wszystko
Choć panie są estetkami i lubią otaczać się pięknymi i wyjątkowymi rzeczami, to należy sobie uzmysłowić, że w przypadku wyboru samochodu tylko pod kątem jego stylistyki i wyglądu można się na narazić na ryzyko ponoszenia stosunkowo dużych kosztów eksploatacji. Może dojść do sytuacji, gdy auto systematycznie zmusi nas do korzystania z usług serwisu. W przypadku wyboru bardziej niezawodnego modelu czynności serwisowe polegać mogą jedynie na wymianie niezbędnych elementów eksploatacyjnych, takich jak filtry czy opony, które każda przedstawicielka płci pięknej jest w stanie samodzielnie zamówić w jednym z wielu sklepów internetowych, np. Tirendo.

Wbrew pozorom panie nie są wcale mniej zorientowane w ofercie dostępnych samochodów na rynku, już dawno minęły czasy, gdy był to teren działania wyłącznie dla panów. Jednak podczas stawiania pierwszych kroków za kierownicą lepiej poradzić się opinii bardziej doświadczonych kierowców. Niezależnie od dokonanego wyboru, samochód dla kobiety, która rozpoczyna swoją przygodę za kierownicą, powinien sprawiać wrażenie godnego zaufania.

Autor zewnętrzny
Fot. sxc.hu

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27