Jakie błędy popełniamy prowadząc samochód?

Opublikowano: 2016-10-04
Prowadzisz samochód? Dowiedz się jakie błędy popełniasz.
Nie zdajemy sobie sprawy, że pozornie niewinne nawyki, jak np. złe buty czy torba na kolanach mogą zagrażać naszemu życiu.

Jakie akcesoria i nawyki mogą być dla nas śmiertelnym zagrożeniem w trakcie prowadzenia auta?

  1. Telefon komórkowy – teoretycznie wiemy, że rozmowa przez telefon w trakcie jazdy jest zabroniona, ale praktycznie mało kto się tym zakazem przejmuje. Jak się okazuje, rozmowa kierowcy, który prowadzi pojazd jest przyczyną 25 procent wszystkich wypadków, które zdarzają się na świecie.
  2. Szpilki – są kobiece i seksowne, ale także bardzo niepraktyczne i niebezpieczne. Drętwieją w ich nogi, pięta nie ma odpowiedniego podparcia, obcas może się zaczepić o dywanik i utrudnić manewrowanie. Dlatego też warto mieć w schowku wygodne, płaskie buty i zakładać je  zawsze, gdy siadasz za kierownicą.
  3. Głośna muzyka – jak się okazuje, słuchanie głośnej muzyki prowokuje do agresywnej jazdy. Badania wykazały, że głośne dźwięki spowalniają reakcję kierowcy, sprawiają, że jego uwaga skupia się na tym, co jest przed maską, a nie zauważa tego, co jest dalej.
  4. Torba – damska torebka, nawet niewielkich rozmiarów, trzymana na kolanach w razie wypadku czy zderzenia waży tyle, co kilka worków cementu,. Nie trzeba specjalnie tłumaczyć, co się wydarzy.


Klaudia Kwiatkowska
(klaudia.kwiatkowska@dlalejdis.pl)

Fot. pixabay.com

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13