Jakie opony całoroczne Pirelli możemy kupić?

Opublikowano: 2019-08-01
Opony całoroczne - jakie kupić?
Pirelli to włoski producent opon samochodowych, cieszący się dużą renomą na świecie. Oprócz ogumienia letniego i zimowego, włosi produkują również opony wielosezonowe.

Jakie zatem opony całoroczne Pirelli możemy kupić? Czy będą dostępne na każdy rodzaj samochodu? Przedstawiamy modele, które oferuje włoski producent.

Opony całoroczne Pirelli Cinturato (i Cinturato Plus)

Są to opony dedykowane samochodom osobowym i przeznaczone dla kierowców poruszających się głównie po obszarach miejskich. Najlepiej sprawdzą się – według producenta - przede wszystkim do spokojnej, komfortowej jazdy, opony bowiem nie cechują się wysokimi osiągami sportowymi. Co ciekawe, te opony całoroczne Pirelli uszczelniają się w przypadku przebicia (technologia Seal-Inside).

Za ich właściwości odpowiada krzemionkowa mieszanka, która pozwala na zachowanie odpowiedniej twardości opony w każdych warunkach. Boczny, kierunkowy bieżnik pozwala na szybkie odprowadzanie wody i śniegu spod ogumienia, a lamele 3D umożliwiają łatwiejsze prowadzenie auta na suchych nawierzchniach.

Scorpion Verde

Opony całoroczne Pirelli to aż trzy propozycje dla SUVów. Najbardziej konwencjonalne są opony Scorpion Verde, przeznaczone dla zastosowań turystycznych. Opony te mają zapewniać niższe zużycie paliwa, emitują mniej hałasu dzięki technologii PNCS, rozwiązanie Run Flat pozwala na jazdę na oponach z niskim ciśnieniem, a Seal Inside pozwala na jazdę nawet po przebiciu opony.

Opony Scorpion Verde posiadają aż cztery kanały odprowadzające wodę oraz cechują się dużą powierzchnią styku z drogą. Z kolei bardzo duża ilość nacięć i lameli bocznych sprawia, że opona dobrze sprawdza się podczas jazdy na sypkich powierzchniach (np. śnieg i piach). Jest to jednak opona, która sprawdzi się doskonale podczas zwykłej jazdy, a gorzej np. na off-roadzie.

Scorpion All Terrain Plus

Miłośnicy jazdy terenowej mogą postawić na opony całoroczne Pirelli Scorpion All Terrain Plus, także dedykowane SUVom. Opona ta prezentuje się jako typowa opona terenowa i zgodnie z opisem producenta sprawdzi się zarówno podczas jazdy na śniegu i wodzie, ale też na powierzchniach skalnych, piaszczystych, czy błotnistych.

Taka funkcjonalność możliwa jest dzięki głębszym i szerszym żłobieniom kanałów. Nieregularne kontury bloków poprawiają zachowanie samochodu właśnie podczas jazdy na błotnistym i trawiastym terenie, a specjalne wypustki zamieszczone w rowach pozwalają na oczyszczanie ich z kamieni. Rozliczne lamele poprawiają z kolei przyczepność opony w warunkach zimowych.

Scorpion Zero

Także i te opony dedykowane są samochodom typu SUV, powinny jednak charakteryzować się większymi osiągami od opon All Terrain czy Verde – choć oczywiście też będzie odpowiednie podczas zwykłej, turystycznej jazdy. Ogumienie to bardzo dobrze sprawdzi się na suchej, mokrej i ośnieżonej nawierzchni, gwarantuje wyższy komfort jazdy, ma też przyzwoite osiągi off-roadowe.

Podobnie jak opona Verde, również i tu zastosowano cztery rowki wzdłużne – odpowiadające za odprowadzanie wody. Łukowane lamele rozmieszczone w gęstej sieci na oponie pozwalają na większą przyczepność na śniegu. W oponach Scorpion Zero zastosowano technologię Run Flat i PNCS.

Opony Carrier

Opony całoroczne Pirelli Carrier powstały z myślą o pojazdach typu VAN. Są dedykowane przede wszystkim jeździe w warunkach miejskich, gdzie – zgodnie z zapowiedziami producenta – charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością na mokrych nawierzchniach, ale także na śniegu czy lodzie. Jednocześnie opony te dysponują wysoką nośnością i wysokimi osiągami.

W oponie tej zastosowano potrójne rowki odprowadzające wodę spod opony oraz lamele 3D poprawiające przyczepność ogumienia na śniegu. Z kolei boczne kanały odpowiadają za lepsze odprowadzanie śniegu i błota.

Opony dla każdego rodzaju samochodu

Opony całoroczne Pirelli dedykowane są każdego rodzajowi pojazdu, co ciekawe jednak – bardzo dużą uwagę poświęcono także samochodom typu SUV. Oferta ta przewiduje również ogumienie dla samochodów osobowych oraz dla samochodów dostawczych.

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27