Jakie są rodzaje samochodów dostawczych?

Opublikowano: 2021-10-03
Samochody dostawcze - rodzaje.
Kategorii samochodów jest naprawdę wiele. Jedną z nich są samochody dostawcze Kraków, które wykorzystywane są obecnie powszechnie. Większość dealerów samochodowych oferuje swoim klientom samochody dostawcze Kraków różnego rodzaju. Jakie auta dostawcze są dziś dostępne?

Czym charakteryzują się samochody dostawcze Kraków typu furgon?

Samochody dostawcze Kraków typu furgon to jedne z najpopularniejszych aut dostawczych. To właśnie takie samochody wykorzystują firmy kurierskie zajmujące się rozwożeniem paczek. Do cech charakterystycznych takich pojazdów zalicza się:

  • zamknięte nadwozie;
  • sztywny dach;
  • sztywne ściany;
  • odchylane drzwi tylne;
  • przesuwające się drzwi boczne.

Samochody te świetnie sprawdzają się w przypadku wspomnianych firm kurierskich, ale można je wykorzystywać także do przewożenia mebli czy innych towarów. Firmy zajmujące się zaopatrzeniem sklepów również sięgają po furgony.

Jakie jest zastosowanie samochodów dostawczych typu kontener?

Samochody dostawcze typu kontener to pojazdy wykorzystywane przede wszystkim w transporcie towarów spożywczych. Przewozi się w nich również artykuły zimne, które wymagają odpowiedniego przechowywania. Ich cechą charakterystyczną, która mocno odróżnia je od opisanych wcześniej furgonów jest przede wszystkim obecność windy. Znajduje się ona w tylnej części auta. Dzięki windzie zarówno załadunek, jak i wyładunek towarów jest zdecydowanie prostszy.

Czy dostępne są samochody dostawcze Kraków z plandeką?

Na rynku samochodów dostawczych znajdują się również te z plandekami. Jest to płachta specjalnego materiału, który znajduje się na konstrukcji auta. Często wykorzystuje się je w przypadku kontenerów. Obecność plandeki sprawia, że bez trudu i naprawdę szybko można otwierać strefę pakową pojazdu. Docenią to wszyscy ci, którzy zajmują się transportem ładunków charakteryzujących się nietypowymi kształtami czy wymiarami.

Czym są samochody dostawcze typu naczepa?

Szczególnym rodzajem samochodów dostawczych są pojazdy typu naczepa. To nic innego, jak popularne TIR-y, które są stałym obrazkiem na polskich drogach. O ile kierowcy chcący prowadzić furgon czy kontener nie muszą posiadać żadnych dodatkowych uprawnień, o tyle już prowadzenie TIR-a wiąże się z koniecznością zdobycia odrębnego prawa jazdy. Takie samochody dostawcze wykorzystywane są w przypadku transportu dużych towarów bądź naprawdę dużych ilości. Duże sieciowe sklepy spożywcze bazują często właśnie na naczepach. To pojazdy, które pozwalają w jednym czasie przewieźć naprawdę dużo towaru.

Auta dostawcze pełnią dzisiaj ogromną rolę. Można przypuszczać, że gdyby nie one, to transport różnego rodzaju towarów wyglądałby zupełnie inaczej i byłby znacznie utrudniony. Szeroki wybór samochodów dostawczych sprawia, że każdy bez trudu znajdzie auto idealnie wpisujące się w indywidualne potrzeby. Warto przy tym pamiętać, aby samochód dostawczy kupować od sprawdzonego dealera. To gwarancja zakupu auta, które nie rozczaruje.

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13