Kursy nauki jazdy na automacie

Opublikowano: 2021-06-22
Kursy nauki jazdy na automatycznej skrzyni biegów.
Kiedyś były popularne tylko wśród starszych kierowców i tych, którzy nie są w stanie prowadzić samochodu ręcznego. Dziś samochody automatyczne są wręcz powszechne. Coraz więcej młodych osób zastanawia się więc nad wykonaniem prawa jazdy właśnie w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów. Czy to rozwiązanie jest lepsze, jak się do tego zabrać i czy egzamin na automacie różni się od tego na manualu?

Silniki z automatyczną skrzynią biegów stały się niezwykle popularne na przestrzeni lat i często są preferowaną formą transportu. Jest to w dużej mierze ze względu na fakt, że tylko dwa pedały, automatyczne pojazdy są bezpieczniejsze i łatwiejsze do prowadzenia. To prawie niemożliwe, aby przeciągnąć automatyczny silnik, i to ogólnie bardziej komfortowe dla samej jazdy. Dzieje się tak, ponieważ to pozwala kierowcy na utrzymanie obu rąk na kierownicy przez cały czas. Ponadto, samochody automatyczne wymagają mniej konserwacji, choć należy zauważyć, że koszty naprawy są znacznie wysokie i są bardziej rozpowszechnione niż samochody ręczne. W związku z tym nauka jazdy z automatyczną skrzynią biegów przygotowuje Cię do prowadzenia samochodu po ukończeniu nauki jazdy.

Powody dla, których warto przejść na automatyczną skrzynię

Automatyczne skrzynie biegów są najlepszym wyborem dla większości producentów samochodów i nabywców. A oto kilka powodów, dlaczego warto już podczas nauki jazdy przerzucić się na popularny automat.

Łatwiejsze użytkowanie

Bez wątpienia, samochody automatyczne są o wiele łatwiejsze do nauki. Oferują one bardzo prosty i bezpośredni sposób, aby uzyskać komfort za kierownicą. Ich prostota wzbudza zaufanie i przewidywalność, dwie duże korzyści przy podejmowaniu na drodze po raz pierwszy. Wielu instruktorów jazdy i szkół uczy trzymania obu rąk na kierownicy jako podstawowej zasady bezpieczeństwa i uwagi dla początkujących kierowców, a automatyczna skrzynia biegów pozwala nowym kierowcom właśnie to robić. Przy automatycznej skrzyni biegów nie ma potrzeby odrywania rąk od kierownicy, aby zmieniać biegi podczas jazdy.

Niezawodność

Przez niezawodność rozumiemy stały wskaźnik sukcesu, a więc i niezawodność, jakiej doświadczają nowi kierowcy podczas jazdy z automatyczną skrzynią biegów. Istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że silnik zgaśnie, co może się zdarzyć, jeśli nie zostanie zachowana optymalna równowaga między pedałem sprzęgła a przepustnicą. Co więcej, dzięki temu pojazdy z automatyczną skrzynią biegów są łatwiejsze w obsłudze w warunkach dużego natężenia ruchu i na wzniesieniach, gdzie manewry takie jak ruszanie i zatrzymywanie się są bardziej prawdopodobne w dużej liczbie.

Czy w Polsce można zdawać prawo jazdy w samochodzie z automatem?

W Polsce możliwe jest uczenie się jazdy, jak i zdanie samego egzaminu w samochodzie posiadającym automatyczną skrzynię biegów. Czym różni się taki egzamin od tego wykonywanego na manualu?

Podstawową kwestią jest sam rodzaj uprawnień. Zdając egzamin na samochodzie z automatem, otrzymasz bowiem prawo jazdy jedynie na samochody z taką skrzynią biegów. Zdając prawo jazdy na manualu, otrzymujesz pełne uprawnienia zarówno do manuala, jak i automatu. Sam egzamin i przygotowanie do niego jest już identyczne w obu przypadkach. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie szkoły jazdy posiadają samochody z automatyczną skrzynią biegów. Dlatego też, jeśli chcesz uczyć się jazdy w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów, wybierz szkołę, która ma coś takiego w swojej ofercie tak jak np. http://www.naukajazdyekspert.pl

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13