Leć i Jedź!

Opublikowano: 2015-07-20
Podróżowanie wypożyczonym samochodem i wycieczki typu Fly and Drive.
„Leć i Jedź” - to właśnie w dosłownym tłumaczeniu oznacza wyrażenie „Fly & Drive”, a oferty wakacji „Fly & Drive” zyskują coraz większą popularność wśród turystów ceniących sobie niezależność.

Wszystkim zatem paniom, które lubią aktywny wypoczynek, a które jednocześnie chcą spróbować czegoś nowego, wycieczkę typu „Fly & Drive” można polecić z pełnym przekonaniem.

Kilka słów o „Fly & Drive”

Wycieczki typu „Fly & Drive” łączą w sobie elementy tradycyjnej wycieczki objazdowej z wycieczką zorganizowaną we własnym zakresie. To, co zaczerpnięte zostało z objazdówek, to zarezerwowane przeloty i noclegi (zazwyczaj w innym miejscu każdego dnia), natomiast to, co łączy tego typu wyjazdy z indywidualnym podróżowaniem, to dosyć duża swoboda w zakresie zwiedzania. Oczywiście organizatorzy wyjazdów „Fly & Drive” wskazują turystom opłacone miejsca noclegowe i sugerują zarówno trasę zwiedzania, jak też miejsca najbardziej warte odwiedzenia, ale w ostateczności to i tak do turystów należy decyzja, jaki kierunek zwiedzania obiorą oni każdego dnia i w które miejsca zajrzą. Co bardzo ważne, cena większości wycieczek „Fly & Drive” obejmuje wynajem samochodu kat. B bez limitu kilometrów, a zatem ich uczestnicy mogą dowolnie poruszać się po wybranym przez siebie regionie.

Najbardziej popularne kierunki wycieczek „Fly & Drive”

Wśród najbardziej popularnych kierunków wycieczek typu „Fly & Drive” znajduje się Portugalia oraz włoskie wyspy Sycylia i Sardynia. W przypadku wyjazdów do Portugalii turyści lecą do Lizbony i tam właśnie odbierają samochód, a poza Lizboną mają oni noclegi zarezerwowane m.in. w Coimbrze (dawnej stolicy Portugalii, gdzie znajduje się najważniejszy w kraju uniwersytet), Porto (drugim co do wielkości mieście Portugalii dysponującym zabytkową starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO) i Obidos (kameralnym mieście o antycznym rodowodzie i otoczonym imponującymi, masywnymi murami z XVI w.).
Co się tyczy wycieczek „Fly & Drive” na Sycylię, to tu turyści lecą zazwyczaj do Trapani (miasteczka usytuowanego na zachodnim wybrzeżu wyspy, które założyli starożytni Elymianie), natomiast później nocują oni m.in. w Palermo (dawnej kolonii fenickiej, a dziś stolicy Sycylii) oraz w Katanii (mieście przepięknie położonym u podnóża Etny, którego wizytówką jest majestatyczna, barokowa Katedra św. Agaty).
Wreszcie w przypadku wycieczek „Fly & Drive” na Sardynię turyści lecą do Cagliari (stolicy wyspy, w której częściowo zachował się amfiteatr z II w. i kilka okazałych budowli sakralnych z różnych epok historycznych), a w dalszej kolejności zatrzymują się oni m.in. w  miasteczku Tempio Pausania (spokojnym miasteczku na północy Sardynii, którego starówka obfituje w zabytkowe budowle świeckie i sakralne utrzymane w stylu klasycystycznym).

Wyjazdy typu „Fly & Drive” to doskonały pomysł na wakacje dla kobiet ceniących sobie niezależność i tych, które lubią czasem zejść z utartego szlaku. Nie ma więc na co czekać i już teraz warto jest się puścić w niezapomnianą podróż samochodem po Portugalii albo po włoskich wyspach Sycylii lub Sardynii.

Autor zewnętrzny

fot. Fostertravel.pl

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27