Minivan dla rodziny – czy warto kupić Forda Galaxy II?

Opublikowano: 2021-05-04
Czy warto kupić Forda Galaxy II da wieloosobowej rodziny?
Minivany to jedne z najbardziej poszukiwanych samochodów rodzinnych. Wybór w tym zakresie jest bogaty, więc każdy znajdzie pojazd odpowiadający indywidualnym potrzebom. Zdecydowanie warto zainteresować się Fordem Galaxy II cieszącym się bardzo dużym powodzeniem wśród kierowców.

Ford Galaxy II – ergonomia i wygoda

Ford Galaxy II był produkowany w latach 2006-2015. Jego konstrukcja opracowana została w nurcie stylistycznym Kinetic Design. W porównaniu z poprzednią generacją „dwójka” ma karoserię wykonaną z lepszych gatunkowo materiałów. Nadwozie zachowało swoją jednobryłową, kanciastą sylwetkę wyraźnie nawiązującą do kształtu trapezu. W 2010 r. Ford zaprezentował Galaxy II po liftingu, niemniej wprowadzone zmiany wizualne miały jedynie kosmetyczny charakter. Konstrukcja samochodu jest prosta, ale projektanci postawili przede wszystkim na względy praktyczne, które mają kluczowe znaczenie przy wyborze samochodu dla rodziny.

Ford Galaxy II – największe zalety

Dla klientów salonu Autoplaza jedną z największych zalet Forda Galaxy II jest bardzo przestronne wnętrze. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mają zapewnioną znakomitą widoczność oraz naprawdę sporo miejsca. Zapewnia to wysoki komfort podczas podróży – zwłaszcza że przełączniki i przyciski rozmieszczono w taki sposób, aby były dostępne na wyciągnięcie ręki. Elementy wykończeniowe wykonano z dobrej jakości materiałów z dbałością o wszelakie detale. Na uwagę zasługuje także przestrzeń bagażowa. W sytuacji, gdy samochodem jadą tylko dwie osoby, wynosi ona aż 2610 l. Spada do 810 l, jeśli w aucie znajduje się 5 osób. Należy tutaj koniecznie wspomnieć także o tym, że względem pierwszej generacji „dwójka” jest znacznie mniej awaryjna. Projektantom udało się wyeliminować wiele usterek, co rzecz jasna zasługuje na pochwałę.

Ford Galaxy II to bardzo bezpieczny samochód zapewniający znakomitą ochronę kierowcy i pasażerom. Auto wyposażono w szereg systemów bezpieczeństwa i przydatnych opcji takich jak np. możliwość doposażenia pojazdu w przycisk dezaktywujący przednią poduszkę pasażera.

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13