Na co uważać podczas zakupu używanego motocykla?

Opublikowano: 2020-10-01
Zakup używanego motocykla - na co uważać?
Stoisz przed wyborem motocykla, jednak nie wiesz, czy zdecydować się na zakup nowej maszyny, czy może warto sprawdzić, jak wygląda sprzedaż motocykli używanych?

Jeżeli nie masz wystarczającej ilości gotówki na nowy sprzęt, to motocykl z drugiej ręki może okazać się trafnym wyborem. Z naszym poradnikiem sprawdzisz, jakich błędów unikać podczas dokonywania transakcji.

  • Na czymś się nie znasz? Skorzystaj z pomocy doświadczonych osób!

Możesz być prawdziwym pasjonatem motocykli, jednak kwestie techniczne mogą stanowić dla Ciebie wielką niewiadomą. Nic nie szkodzi - nie musisz się znać na wszystkim, jednak dla pewności odwiedź salon motocykli używanych z kimś, kto się zna na rzeczy. Dzięki temu unikniesz zakupu w ciemno i nie kupisz kota w worku, kierując się wyłącznie wyglądem motoru.

  • Upewnij się, że dokumenty są w porządku

Motocykle używane z gwarancją to towar bardzo chodliwy. Zwykle mają stosunkowo niewielki przebieg, są też sprawne technicznie. To dobry wybór - gdy coś okaże się nie tak, możesz skorzystać z przysługującej Ci gwarancji. Jednak przed podpisaniem umowy upewnij się, że wszystkie dokumenty są w porządku. W przypadku profesjonalnego salonu wszystko powinno być ok, jednak jak mówią - przezorny zawsze ubezpieczony.

  • Stan techniczny pojazdu - dlaczego jest taki ważny?

Ogólną kondycję motocykla można ocenić po jego wyglądzie zewnętrznym - podobnie jak w przypadku samochodu. Jeżeli ktoś nie dbał o lakier, to wielce prawdopodobne jest też, że nie przykładał uwagi choćby do regularnych przeglądów pojazdu. Warto skorzystać z pomocy mechanika, który oceni, czy motor faktycznie jest wart swojej ceny.

  • Określ wcześniej, jakiego pojazdu szukasz

W tej kwestii znów podobnie jak z samochodami. Nie musisz od razu typować konkretnej marki pojazdu, jednak ważne, abyś określił swoje ogólne preferencje. Istotna jest choćby moc oraz to, do czego chcesz motor wykorzystywać. Jesteś zielony w tym temacie? Pracownicy serwisu https://www.jan-mar.pl/ z pewnością chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

  • Nie sugeruj się wyłącznie ceną

Chociaż oszczędność leży w naturze wielu Polaków, nie pozwól, aby przerodziła się ona w skąpstwo. Skorzystanie z oferty wyjątkowo atrakcyjnej cenowo może okazać się przysłowiowym strzałem w kolano. Pamiętaj, to co tanie - zwykle okazuje się drogie. Co z tego, że na początek zapłacisz niewiele, jak po czasie okaże się, że regularnie będziesz musiał inwestować w naprawę motocykla? Dla bezpieczeństwa celuj w średnią półkę cenową, weź też pod uwagę stosunek ceny do stanu, w jakim znajduje się pojazd.

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27