Najlżejszy odkurzacz o największej mocy

Opublikowano: 2012-10-16
Nowy Dyson Digital Slim™: zapomnij o tradycyjnych odkurzaczach.
Zapomnijcie o tradycyjnych odkurzaczach. Firma Dyson proponuje nowy sposób sprzątania.

Dyson Digital Slim™ to bardzo lekki, bezprzewodowy odkurzacz, stworzony do szybkiego i bardzo dokładnego sprzątania.

James Dyson: “Nasi inżynierowie wykorzystali proste, ale genialne prawo dźwigni Archimedesa i tak skonstruowali odkurzacz, by zapewnić idealną stabilność tego urządzenia w dłoni. Odpowiednia moc w uchwycie i zrównoważony balans rury z głowicą czyszczącą sprawiły, że urządzenie jest nie tylko poręczne, ale także posiada ogromną siłę działania".

Lekka, aluminiowa rura odkurzacza z łatwością dosięgnie nawet do sufitu. Można ją łatwo odczepić, by wyczyścić bardzo ciasne miejsca np. siedzenia samochodowe. Dyson Digital Slim™ waży zaledwie 2,3 kg , a jego zbilansowany ciężar został rozłożony w taki sposób, by sprawnie odkurzyć trudno dostępne powierzchnie położone wysoko bądź też nisko.

Dyson Digital Slim™ wykorzystuje opatentowaną technologię Root Cyclone™ i cyfrowy silnik Dysona. Jest to niewielkie urządzenie o lekkiej konstrukcji i dużej gęstości mocy, do trzech razy szybsze niż silniki tradycyjne. Nowy akumulator zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy bez spadku wydajności. Z myślą o uporczywym brudzie inżynierowie Dysona zaopatrzyli odkurzacz w dodatkowy przycisk, po wciśnięciu którego odkurzacz przez 8 minut działa ze zwiększoną mocą ssania.

Zmotoryzowana głowica czyszcząca zaopatrzona została w antystatyczne włókna węglowe i sztywne szczotki nylonowe, by poradzić sobie z brudem na każdej powierzchni, usuwając zarówno najdrobniejszy kurz z twardych podłóg jak i głęboko osadzony brud z dywanów.

Cyfrowy silnik Dyson
Cyfrowy silnik Dyson jest mały i niezwykle wydajny. Wykorzystuje technologię Digital Pulse i wykonuje 104 000 obrotów na minutę – 5 razy więcej niż silnik w bolidach Formuły 1.

Nowa technologia akumulatorowa
Niklowo-manganowo-kobaltowy akumulator o mocy 22,2 V uwalnia swój ładunek równomiernie, co gwarantuje stałą wydajność urządzenia.

Technologia Root Cyclone™
Opatentowana przez markę Dyson technologia Root Cyclone™ zamknięta w małym korpusie wykorzystuje siłę odśrodkową, by skutecznie usuwać kurz z powietrza.

Zmotoryzowana głowica
Zmotoryzowana głowica o 100% zwiększa moc czyszczącej ssawki. Dzięki temu twarde, nylonowe włókna mogą efektywniej usuwać uporczywy brud z dywanów. Natomiast antystatyczne włókna węglowe wyeliminują drobny pył z twardych powierzchni.

Odkurzacz Dyson Digital Slim™ dostępny będzie w Polsce od października 2012 roku.

Fot. Dyson Ltd
IP

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27