Regularna kosmetyka karoserii samochodowej. Jak to robić?

Opublikowano: 2017-08-29
Jak należy prawidłowo dbać o karoserię samochodową.
Karoseria samochodu to najlepsze wizytówka kierowcy.

Nawet kilkunastoletni samochód z dużym przebiegiem może prezentować się estetycznie, pod warunkiem, że właściciel regularnie myje samochód i korzysta z innowacyjnych kosmetyków samochodowych. Na ulicy najbardziej rzuca się w oczy karoseria. W jaki sposób sprawić, by nieustannie błyszczała niczym nowa?

Brud, pozostałości po owadach i błoto to podstawowe problemy, z którymi boryka się karoseria samochodu. Ponadto przez powyższe rośnie ryzyko pojawienia się pierwszych ognisk korozji. By umyć i zaimpregnować odpowiednio karoserię, potrzebnych nam będzie kilka akcesoriów i preparatów chemicznych, które kupimy za niewielkie pieniądze.

Podstawowe akcesoria i preparaty do mycia karoserii

Do mycia karoserii samochodu najlepiej używać delikatnej gąbki. Ponadto przyda się także ściągaczka do wody, która uchroni przed powstaniem ogromnej ilości kropel na szybach. Kosmetyki do mycia karoserii zaleca dobierać się do stopnia zużycia lakieru. Do auta nowego wystarczy dobrej jakości szampon z woskiem. Do starszych modeli samochodów przyda się dodatkowo wosk syntetyczny lub pasta polerska.

Szyby samochodowe umyjemy zwykłym płynem do czyszczenia szyb samochodowych, który kupimy już za około 10 złotych. Specjalnego traktowania wymagać będą natomiast felgi – zarówno te aluminiowe, jak i chromowane. Trzeba zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki do czyszczenia felg samochodowych, których zastosowanie szybko i skutecznie przywróci niemal fabryczny wygląd każdych felg.

Rysy i odpryski na lakierze samochodu. Jak się ich pozbyć?

Delikatnych rys na lakierze pozbędziemy się przy użyciu specjalnych past, które nakłada się na porysowane miejsca a następnie poleruje. By karoseria prezentowała się możliwie jak najlepiej, warto skorzystać z oferty takich firm jak K2, Turtle Wax lub Sonax. Użycie preparatów tych marek to gwarancja najwyższej jakości i efektywności w polerowaniu lakieru samochodowego. – podpowiada sklep z kosmetykami samochodowymi iParts.pl. Duże rysy i odpryski trzeba natomiast oczyścić, a następnie pokryć lakierem do zaprawek i po wyschnięciu lakierem bezbarwnym.

Jak nałożyć wosk na karoserię, by efekt był najlepszy?

Wiele zależy od rodzaju wosku. Inaczej postępuje się w przypadku wosku syntetycznego a inaczej jeżeli chcemy użyć wosku naturalnego. Od razu wypada zaznaczyć, że wosk naturalny nakłada się na karoserię znacznie trudniej – trzeba poczekać aż woda całkowicie wyschnie i nakładać wosk niewielkimi warstwami. Dopiero wtedy poleruje się lakier do uzyskania efektu lustra. Wosk syntetyczny jest znacznie łatwiejszy w nakładaniu i nie wymaga idealnie suchej powierzchni.

Na koniec ostatnia, mimo wszystko nadal podstawowa kwestia. Zarówno do mycia, polerowania, jak i impregnacji karoserii samochodu najlepiej używać kosmetyków samochodowych od sprawdzonych marek – K2, Sonax, Amtra, Valvoline i Turtle Wax. Używanie preparatów od nieznanych firm zwykle mija się z celem a ich skład jest często mało przyjazny poszczególnym elementom auta.

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13