Serwis samochodu - na czym nie warto oszczędzać?

Opublikowano: 2019-01-17
Nie warto oszczędzać na serwisie samochodu.
Samochód nagle odmówił posłuszeństwa i musisz oddać go do warsztatu? Zanim zdecydujesz się na najtańszą ofertę przygotowaną przez przypadkowo wybranego mechanika, dobrze się zastanów.

Istnieje duże ryzyko, że usterka nie zostanie dobrze usunięta, co z kolei będzie wiązać się z kolejnymi wydatkami. Czy na pewno możesz sobie na to pozwolić?

Naprawa pojazdu zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Jako że usterki najczęściej pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, większość właścicieli nie jest przygotowana na taki wydatek.

Oszczędzanie na naprawie samochodu to większy wydatek

Nie chcąc nadmiernie obciążać domowego budżetu, kierowcy swoje kroki kierują w stronę najtańszych warsztatów. Niestety, oszczędzanie na naprawie samochodu nie jest dobrym pomysłem. Korzystanie z nieoryginalnych części zamiennych oznacza najczęściej gorszą jakość i mniejszą wytrzymałość. Efekt? Prędzej czy później usterka się powtórzy.

Niezależnie od tego, czy zachodzi konieczność wymiany turbosprężarki, sprzęgła czy skrzyni biegów, warto zdać się na profesjonalistów. Większe szanse na uzyskanie fachowej pomocy masz m.in. w autoryzowanych stacjach obsługi (ASO). Działają one przy salonach samochodowych, co oznacza bezproblemowy dostęp do usług. Taki serwis samochodowy wykonuje naprawy rękami fachowców, którzy – dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy – reprezentują wysoki poziom usług.

Warto wybrać niezawodne opony zimowe i letnie

Jeśli chodzi o użytkowanie auta, nie warto oszczędzać również na zakupie opon – letnich i zimowych. Ponieważ odpowiadają m.in. za bezpieczeństwo i komfort jazdy, muszą pochodzić od renomowanych producentów i charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami jezdnymi. Jakość jednak kosztuje, dlatego niektórzy kierowcy szukają oszczędności – wybierają opony używane (!) lub decydują się na gorsze modele.

Jak obniżyć koszt serwisowania auta?

Serwis samochodowy wcale nie musi oznaczać dużych wydatków – wystarczy skorzystać z dostępnych możliwości. Przykładem może być m.in. usługa Comfort Pay dostępna w ofercie Toyota Banku. Jej istotą jest możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty dostosowane do aktualnej sytuacji materialnej kierowcy. Dodatkowym atutem jest to, iż serwis samochodowy proponuje naprawę od ręki, zaś pierwsza płatność odbywa się dopiero za miesiąc.

Warto mieć świadomość, że Comfort Pay obejmuje nie tylko naprawy uszkodzeń mechanicznych świadczone przez serwis samochodowy. W ten sposób można sfinansować m.in.:

  • przegląd i konserwację auta,
  • zakup i wymianę opon letnich oraz zimowych,
  • naprawy blacharsko-lakiernicze,
  • zakup i montaż akcesoriów.

Jeżeli nie chcesz oszczędzać na serwisowaniu pojazdu, wcale nie musisz tego robić. Wystarczy, że skorzystasz z odpowiednich produktów bankowych, dzięki którym zachowujesz pełną swobodę w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi.

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27