Specyfika ubezpieczenia AC

Opublikowano: 2015-03-24
Ubezpieczenia AC samochodu.
Zanim zdecydujesz się na kupno polisy AC, dowiedz się dokładnie co chroni takie ubezpieczenie i jak z niego skorzystać. Ważne, abyś dobrał pakiet ubezpieczenia do własnych potrzeb.

Oferty zazwyczaj są bardzo szerokie, jednak nie warto kupować wszystkich opcji, a skupić się na tym, co nam realnie potrzebne.

Autocasco, czyli potocznie mówiąc AC to jedno z ubezpieczeń samochodu, które w Polsce jest dobrowolne. Oznacza to, że każdy kierowca pojazdu mechanicznego musi sam zdecydować, czy do obowiązkowego ubezpieczenia OC dokupi AC czy nie.

Co chroni ubezpieczenie AC?

Przede wszystkim nasz pojazd przed kradzieżą i / lub zniszczeniem. Rekompensuje też szkody wynikające z naszej winy, szkody, w których sprawca jest nieznany (częste parkingowe zdarzenia). Jeżeli wybierzemy odpowiedni pakiet, to autocasco wypłaca również odszkodowania, gdy nasze auto zderzy się ze zwierzęciem, gdy zostanie uszkodzone lub zniszczone przez żywioły (grad, burze i spadające konary, pożary itd.).

Nie tylko pojazd

Ważne jest również, że AC chroni nie tylko pojazd przed kradzieżą, lecz także jego wyposażenie. Może to być sprzęt GPS, sprzęt audio itd. Jednak, co ciekawe mogą to być również takie sprzęty, jak fotelik samochodowy dziecka, który jak wiemy, jest bardzo kosztowny.

Czytaj OWU

Zawsze podpisując umowę z ubezpieczycielem powinniśmy czytać uważnie OWU, czyli warunki ubezpieczenia, aby później uniknąć przykrych niespodzianek. To istotne również po to, aby mieć pewność, że jesteśmy ubezpieczeni przed takimi sytuacjami, które nas interesują. Jako, że pakiety w ramach danego autocasco są bardzo różne, powinniśmy mieć to na uwadze.

Jaka umowa na AC

Umowę na ubezpieczenie AC podpisuje się na 12 miesięcy. Nieopłacenie składki, bądź nie przedłużenie polisy skutkuje jej zerwaniem lub wygaśnięciem. Składki można płacić miesięcznie lub jednorazowo.

Kalkulator OC AC

Przy okazji zakupu ubezpieczenia OC, często bardzo opłaca się kupić również AC – w pakiecie. Tak jest taniej i cena jednostkowa często jest dużo niższa niż pojedyncze ceny obu ubezpieczeń. Kalkulator OC AC pomoże nam podjąć decyzję w sprawie zakupu pakietu OC AC. W 60 sekund wyliczy składkę za obie polisy, uwzględniając przy tym nasze zniżki.

Autor zewnętrzny
Fot. pixabay.com

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27