Standardowo, weekendowo czy eksternistycznie? Wybierz idealny kurs nauki jazdy dla siebie

Opublikowano: 2020-02-11
Wybierz idealny kurs nauki jazdy dla siebie - standardowo, weekendowo lub eksternistycznie.
Z duchem czasu idą dziś praktycznie wszystkie branże usługowe, nie inaczej jest więc w przypadku szkół nauki jazdy.

Przyszłych kursantów starają się one przyciągać bogatą ofertą zróżnicowanych kursów, wśród których każdy będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Zanim jednak zapiszemy się na kurs, warto mieć zawsze na uwadze, że nie chodzi tylko o to, byśmy zdali egzamin, ale również, abyśmy zdobyli kompleksową wiedzę i umiejętności do bezpiecznego poruszania się po drogach w różnych warunkach.

Jeszcze kilkanaście lat temu oferta szkół nauki jazdy była dosyć uboga. Kursy na poszczególne kategorie wyglądały tak samo, a przyszli kursanci jedyne, co mogli sobie wybrać, to termin rozpoczęcia zajęć. Pod tym względem w nowoczesnych szkołach nauki jazdy zmiany widać gołym okiem. Jeśli interesuje nas szkoła jazdy Warszawa, warto zajrzeć na https://qmobil.pl/. Mamy tu do wyboru kursy standardowe, weekendowe, ekspresowe, eksternistyczne czy nawet w formie e-learningu. Podobną, bardzo ciekawą ofertę możemy znaleźć także w najlepszych szkołach w innych miastach. Im więcej możliwości dla kursantów, tym większą możemy mieć pewność, że mamy do czynienia ze szkołą otwartą na różne potrzeby klientów. A takie kursy są praktycznie pod każdym względem lepsze niż w tych szkołach, w których czas zatrzymał się kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu pod każdym względem. Wybierając szkołę nauki jazdy warto zwracać uwagę nawet na takie elementy, jak wygląd sali wykładowej, dostępność nowoczesnych urządzeń audiowizualnych, tablic multimedialnych, rzutników, projektorów do wyświetlania filmów. Nowoczesna nauka jest już bowiem daleka od typowego przekazywania podręcznikowej wiedzy.

Różne formy przyspieszonych kursów

Wiele osób, które zapisują się na kurs prawa jazdy, chcą podejść do egzaminu jak najszybciej. Czasem jest to podyktowane niecierpliwością, inne natomiast są zmuszone przez wiele czynników zewnętrznych. Bardzo często posiadanie prawa jazdy, które praktycznie każdy wpisuje sobie do CV, może być drogą do znalezienia lepszej pracy czy awansu. Są więc sytuacje, gdy standardowe kursy, które mocno są rozciągnięte w czasie, nie do końca spełniają oczekiwania kursantów. Wtedy dobrą opcją mogą być kursy weekendowe, o których więcej informacji można przeczytać na https://qmobil.pl/kursy-weekendowe/. Oczywiście, nie oznacza to, że w weekend nauczymy się jeździć i przygotujemy do egzaminu. W ciągu jednego weekendu od piątku do niedzieli można natomiast zaliczyć wszystkie 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych.

Kursy weekendowe sprawdzone rozwiązanie w przypadku osób, które z różnych względów nie mogą znaleźć w tygodniowym, napiętym grafiku miejsca na regularne wykłady z teorii nauki jazdy. W przypadku kursu weekendowego wystarczy poświęcić jeden weekend, aby przebrnąć przez całą teorię i móc rozpocząć praktyczną naukę jazdy. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka forma nauki wymaga od nas dużo więcej pracy własnej, dobrej organizacji oraz samodyscypliny. W czasie jednego weekendu raczej nie damy rady przyswoić całej wiedzy. Trzeba więc będzie przygotować się do egzaminu teoretycznego w dużej mierze samodzielnie z dostępnych materiałów dydaktycznych.

Kursy ekspresowe i eksternistyczne

Ciekawą formą przyspieszonej nauki jazdy mogą być również kursy ekspresowe i eksternistyczne. W przypadku tych pierwszych teorię robi się przez weekend, a praktykę intensywnie w ciągu kilku kolejnych tygodni. Jeśli natomiast chcemy zrobić kurs eksternistyczny, w zajęciach teoretycznych nie trzeba uczestniczyć. Aby zapisać się na praktyczną część kursu, trzeba zdać teoretyczny egzamin państwowy w WORD, a potem wystarczy zapisać się na jazdy. Taka forma kursu na prawo jazdy jest jednak dobrym rozwiązaniem tylko w przypadku osób, które mają spora wiedzę i są w stanie samodzielnie ją uzupełnić z dostępnych materiałów. Jeśli ktoś zaczyna kurs nauki jazdy całkowicie od zera i jego znajomość zasad ruchu drogowego jest minimalna, kurs eksternistyczny nie jest wskazany. O wiele lepsze będą tradycyjne wykłady teoretyczne, w trakcie których można mieć kontakt face to face z wykładowcą. Prowadzący zajęcia może wtedy na bieżąco odpowiadać na wszystkie pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości.

Sprawdź szkołę, zanim zdecydujesz

Bez względu na to, jaki rodzaj kursu na prawo jazdy Cię interesuje, warto dobrze sprawdzić ofertę co najmniej kilku różnych szkół, zanim zdecydujemy się na tę jedną, konkretną. Szkoła nauki jazdy powinna mieć przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, dobrą bazę lokalową, świetnych instruktorów, a także wysoki poziom nauczania. Przed zapisaniem się na kurs upewnijmy się więc, jak wygląda baza lokalowa, gdzie odbywają się zajęcia teoretyczne, a także, czy szkoła posiada przy swojej siedzibie własny plac manewrowy. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż korzystanie z placów manewrowych innych ośrodków kształcenia, na których może być po prostu tłoczno. Każda szkoła nauki jazdy powinna mieć również co najmniej jeden, a najlepiej kilka samochodów przystosowanych do nauki jazdy. W tej kwestii dobrze sprawdzają się przede wszystkim takie auta, które są w stu procentach takie same jak te, na których odbywają się egzaminy.

Poznaj opinie o instruktorach

Poza zdobywaniem informacji na temat konkretnej szkoły, warto również zasięgnąć nieco języka na temat instruktorów, którzy w niej pracują. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dobra relacja między kursantem a instruktorem, dobre podejście i umiejętność przekazywania wiedzy mają ogromny wpływ na to, jak dobrze jest przygotowany kandydat do egzaminu na prawo jazdy. W poszukiwaniu dobrych, sprawdzonych instruktorów dobrze jest kierować się przede wszystkimi opiniami byłych uczniów szkoły jazdy, a obecnie już kierowców. Opinie zadowolonych kursantów, którzy zrobili prawo jazdy, są o wiele bardziej miarodajne i wiarygodne niż jakiekolwiek materiały promocyjne czy reklamowe.

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13