Ubezpieczenie OC i AC - najważniejsze fakty

Opublikowano: 2015-01-28
Najważniejsze fakty dot. ubezpieczenia OC i AC.
W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, więc wydaje się, że oferty w ubezpieczalniach powinny być jednakowe. Jednak nie są, bo różnią się ceną, na którą wpływ mają różne zmienne.

Ponadto kierowcy kupujący OC z AC mogą liczyć na zniżki. Co powinniśmy wiedzieć o tych ubezpieczeniach?

Wysokość polisy OC zależy od wielu zmiennych (wiek, marka samochodu, miejsce zamieszkania, obecne zniżki, itd.), dlatego najtańsza oferta OC, to kwestia całkiem indywidualna dla każdego kierowcy. Podobnie wygląda sprawa z AC. Poszukiwanie najtańszej składki, dogodnych zniżek i promocji, to polowanie na tanie OC AC. Kalkulator internetowy, jest na tyle pomocnym narzędziem, że pozwala w kilka minut upolować nam najciekawszą dla nas ofertę.

Tanie OC AC – kalkulator znajdzie ofertę, umowę podpisz przez Internet

Najciekawszą ofertę na tanie OC AC kalkulator pokaże nam najszybciej ze wszystkich innych metod. Takie narzędzia znajdują się zarówno:

  • na stronach ubezpieczalni, wyliczając składkę u danego towarzystwa,
  • jak również można skorzystać z kalkulatorów, które porównują oferty kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie. Dzięki temu uzyskamy ogląd ofert dostępnych na rynku i będziemy mogli wybrać coś odpowiedniego dla siebie.


Gdy zdecydujemy się już na jakiś produkt, możemy wszystkie formalności załatwić przez Internet, nie wychodząc z domu. To bardzo korzystne rozwiązanie dla osób pracujących, które nie mają czasu. W ten sposób unikamy wielogodzinnych poszukiwań odpowiedniego ubezpieczenia oraz jeżdżenia po mieście w celu spotkania się z agentami. Wszystko trwa kilka minut.

OC ważne fakty

  • Umowę o ubezpieczenie OC podpisuje się na 12 miesięcy.
  • Rozwiązanie umowy następuje, gdy wyrejestrujemy samochód lub udokumentujemy jego utratę (np. kradzież) oraz w ciągu 3 miesięcy od dnia, gdy zakład ubezpieczeń ogłosi upadłość. Mamy wtedy 3 miesiące na znalezienie nowego ubezpieczyciela.
  • Zmienić ubezpieczyciela można, gdy kończy się nam polisa, najpóźniej jeden dzień przed jej końcem należy złożyć wypowiedzenie. Warto dokonać tego wcześniej, aby mieć czas na ewentualne poprawki w formularzu wypowiedzeniowym. Jeżeli tego nie zrobimy, polisa zostanie przedłużona o kolejny rok.


AC ważne fakty:

  • autocasco, chroni nas w przypadku, jeżeli to my jesteśmy sprawcami kolizji,
  • w przypadku zdarzeń losowych,
  • ubezpiecza nas i uszkodzenia samochodu, wyrządzone przez osoby trzecie (w tym tez kradzież samochodu i/lub jego zawartości – GPS, sprzęt audio, itd.),
  • rekompensuje koszty naprawy pojazdu, które powstały na skutek prowadzenia przez nas pojazdu, przez kogoś lub przez zderzenie z czymś na zewnątrz pojazdu.


Fot. link4.pl
Autor zewnętrzny

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27