Używane samochody z gwarancją od dealera – co warto o nich wiedzieć?

Opublikowano: 2021-05-25
Co warto wiedzieć o używanych samochodach z gwarancją od dealera?
Zakup samochodu z rynku wtórnego zawsze jest obarczony pewnym ryzykiem.

Trzeba brać poprawkę na to, że stan techniczny lub prawny pojazdu nie do końca może odpowiadać informacjom udzielanym przez sprzedawcę. Warto więc rozważyć zakup używanego samochodu z gwarancją.

Używany samochód z gwarancją – co to oznacza w praktyce?

Stale rosnący popyt na samochody z drugiej ręki przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Sprzedawcy poszukują atrakcyjnych rozwiązań, dzięki którym łatwiej jest pozyskać klientów. Doskonałym przykładem jest propozycja salonów specjalizujących się w sprzedaży używanych pojazdów polegająca na udzielaniu gwarancji na takie samochody. Klienci salonu Używane Jak Nowe w pakiecie z zakupionym autem otrzymują półroczną lub roczną gwarancję dealera bez konieczności skorzystania z usług finansowych. Mówiąc najogólniej, gwarancja dealera – czyli gwarancja serwisowa – jest zabezpieczeniem przed wystąpieniem usterek. Trzeba jednak bardzo dokładnie przeczytać warunki umowy oraz pamiętać o tym, że nie ma ona niczego wspólnego z gwarancją producenta.

Gwarancja dealera na używany samochód – co obejmuje?

Dla osób kupujących używane auta w salonach kluczowe znaczenie ma zakres ochrony wynikający z gwarancji serwisowej. Poszczególni sprzedawcy kształtują go wedle własnych zasad, więc nie są one jednakowe we wszystkich przypadkach. Niemniej wypada przypomnieć, że gwarancja odnosi się tylko do wybranych części samochodu. Przykładowo awaria silnika nie zawsze zostanie usunięta w ramach umowy gwarancyjnej – wszystko zależy od tego, jaki konkretnie komponent uległ uszkodzeniu. Poza tym przy udzielaniu gwarancji istotną rolę odgrywają wiek samochodu oraz przebieg. W salonach sprzedawane są używane samochody zwykle nieliczące więcej niż 5-6 lat. Dealerzy wyznaczają również punkty serwisowe, w których można dokonać napraw – klient powinien więc sprawdzić, czy w pobliżu jego miejsca zamieszkania znajduje się autoryzowany serwis, w którym gwarancja serwisowa od danego sprzedawcy będzie honorowana.

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:13