W co się ubrać na motocyklową jesień?

Opublikowano: 2018-09-20
Moda na motor na jesień 2018.
Jesień może być bardzo przyjemnym okresem do jazdy motocyklem. Można wówczas zapomnieć o dających się we znaki letnich upałach i podziwiać zmieniającą się przyrodę podczas wypraw za miasto.

Jesień to jednak również nieprzewidywalna aura, coraz częstszy chłód i deszcz. Sprawdź, w co się ubrać, by w pełni cieszyć się motocyklową jesienią!

Przygotowując się na motocyklową jesień, warto zadbać o to, by mieć ubranie na każdą pogodę. Ten okres to bowiem zarówno ciepłe, słoneczne popołudnia, jak i wielodniowa słota, nieprzyjemny chłód czy wiatr. Podstawę wyposażenia na jesień powinny więc stanowić wodoszczelne i wiatroszczelne ubrania, które zapewnią Ci pełen komfort nawet w niekorzystnych warunkach.

Najważniejsze, czyli kurtka i spodnie

Kombinezon motocyklowy to swoista „zbroja”, która zabezpiecza Cię przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli chcesz jeździć jesienią, nawet podczas tych brzydszych i zimniejszych dni, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości spodnie oraz kurtkę z membraną wodoodporną. Zatrzymuje ona deszcz i wilgoć z powietrza, ale odprowadza na zewnątrz pot, dzięki czemu jest niezwykle funkcjonalna i poprawia komfort motocyklisty. Świetnym rozwiązaniem są też ubrania z podpinką, która pozwala dostosować je do panującej temperatury. Dzięki temu jeden zestaw możesz wykorzystywać przez większość roku. Na rynku dostępne są zarówno spodnie, jak i męskie kurtki motocyklowe wykorzystujące to rozwiązanie, a ogrom różnorodnych modeli pozwala na dobór zgodny z indywidualnymi preferencjami. Koniecznie zadbaj o to, by kurtkę dało się spiąć ze spodniami – zapewni to szczelną ochronę przed podmuchami zimnego powietrza i deszczem, a także poprawi Twoje bezpieczeństwo.

To, co pod spodem, czyli bielizna termoaktywna

Nawet powolna jazda motocyklem sprawia, że zmienia się Twoje odczuwanie temperatury. Dlatego Twój strój zawsze powinien być przemyślany. Gdy powietrze na zewnątrz ma mniej niż 15 stopni Celsjusza, warto założyć wysokiej jakości bieliznę termoaktywną – z długimi nogawkami i rękawami, tak by chroniła całe ciało. Bielizna termoaktywna utrzymuje odpowiednią ciepłotę mięśni, odprowadzając jednocześnie wilgoć, co pozwala na zachowanie komfortu termicznego w każdych warunkach. To więc zdecydowanie lepszy wybór niż zwykła odzież bawełniana. W chłodniejsze dni możesz też założyć cienki, oddychający polar, który sprawdzi się lepiej niż ciepła bluza albo sweter, w których nietrudno o przegrzanie.

Dodatki – kołnierz, rękawice i inne

Dłonie to część ciała, którą najłatwiej wyziębić podczas jazdy. Jednocześnie ich pełna sprawność i komfort to kluczowa kwestia dla precyzyjnego sterowania pojazdem i bezpieczeństwa motocyklisty. Dlatego rękawice motocyklowe na jesień muszą być ciepłe, a jednocześnie elastyczne, tak by nie ograniczać Twoich ruchów. Ważna jest membrana i wykorzystanie wysokiej klasy materiałów (skóra naturalna, GORE-TEX). Możesz też zdecydować się na model ogrzewany, który pomoże Ci poradzić sobie z chłodem podczas dłuższych tras.

Motocykliści na zimniejsze dni chętnie wybierają też chroniące szyję i górną część klatki piersiowej kołnierze, chusty i kominiarki. Zaawansowane materiały i wydajne membrany chronią znacznie lepiej niż zwyczajne szaliki, a jednocześnie nie krępują ruchów, zapewniając pełną swobodę obrotu głową, co również ważne dla bezpieczeństwa. Przystosowane do chłodu powinny być też buty oraz skarpety. Jeśli mimo to marzną lub mokną Ci stopy, możesz zaopatrzyć się w specjalne grzejące wkładki lub osłony przeciwdeszczowe.

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27