Wyjeżdżasz na ferie narciarskie z rodziną? Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie!

Opublikowano: 2018-11-25
Dobre ubezpieczenie na wyjazdy z na ferie z rodziną.
Wybierasz się na krótką wycieczkę za granicę? A może planujesz dłuższy pobyt, np. 7- lub 14-dniowy?

Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie, zwłaszcza jeśli planujesz spędzać czas aktywnie, np. na stoku. Towarzystwa ubezpieczeniowe rokrocznie przygotowują dla urlopowiczów wygodne pakiety polis turystycznych, z których popularną w okresie zimowym jest polisa narciarska. Co warto o niej wiedzieć?

Polisa narciarska – zakres zależny od pakietu

Ubezpieczenie na narty nie jest obowiązkowe, dlatego każde towarzystwo może zaoferować Ci je na innych warunkach, w zróżnicowanym zakresie i z odmienną ceną. Wiele zależy od tego, jak długo będziesz przebywał za granicą oraz jakie sporty zimowe zamierzacie uprawiać.

Są dyscypliny sportów zimowych, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka (powstania szkód). Zaliczyć tu należy przede wszystkim jazdę poza stokiem, speedriding i heliskiing, ale dla niektórych towarzystw ryzykowny będzie nawet tradycyjny snowboarding.

Jeśli jedziesz uprawiać na stoku jeden z „ekstremalnych” sportów, za ubezpieczenie zapłacisz więcej, ponieważ towarzystwo ponosi ryzyko pokrycia kosztowniejszych strat w przypadku, gdy wyrządzisz komuś na stoku krzywdę lub zniszczysz jego sprzęt.

Porada: przed wyborem polisy turystycznej oraz pakietu zawsze zwracaj uwagę na OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Tam kryją się wszelkie tajemnice polisy.

Ubezpieczenie zdrowotne czy EKUZ?

Jadąc za granicę, warto zadbać o dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Możesz to zrobić, wykupując polisę turystyczną – w podstawowym pakiecie ubezpieczenia narciarskiego zazwyczaj otrzymujesz ochronę zdrowotną. Jeszcze lepiej, jeśli takie dodatkowe ubezpieczenie połączysz z kartą EKUZ.

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia do korzystania ze standardowej opieki medycznej także w kraju, w którym się znajdujesz podczas urlopu. Niestety działa ona na tych samych zasadach, co NFZ w danym państwie. To, że w Polsce leczenie jest za darmo, nie oznacza, że za granicą również. Żeby nie zostać ponosić kosztów leczenia czy operacji, warto mieć wcześniej wspomniane ubezpieczenie zdrowotne w ramach polisy turystycznej.

Sprawdź dokładnie, jak działa ubezpieczenie zdrowotne za granicą NFZ.

Co otrzymujesz w ramach ubezpieczenia narciarskiego?

Ubezpieczenie na narty pokrywa nie tylko koszty leczenia – Twojego i Twojej rodziny. Przyda się także, jeśli konieczne jest wszczęcie akcji poszukiwawczej i ratowniczej (także z wykorzystaniem śmigłowca), wezwanie transportu medycznego, zorganizowanie powrotu do kraju, a nawet przewiezienie zwłok.

Czy Twoim dzieciom zdarza się zgubić sprzęt narciarski? A może zakupiłeś nowy i boisz się kradzieży? To także obejmuje ubezpieczenie turystyczne na narty. Możesz je poszerzyć o NNW, dzięki któremu zostaną Ci wypłacone świadczenia, gdy ktoś dozna trwałej kontuzji, bądź też OC – dedykowane osobom uprawiającym ryzykowne sporty oraz idącym na stok z dziećmi. W przypadku zniszczenia komuś sprzętu lub wyrządzenia mu fizycznej szkody nie Ty i Twoi bliscy nie poniesienie odpowiedzialności cywilnej.

Zakup pakiet ubezpieczeń, który spełnia Twoje potrzeby, i zapewnij ochronę tym, których kochasz!

Fot. Materiały zewnętrzne

 

Polecane
Facebook
 
COUNT:27